مقالات


ایجاد اولین پروژه GitHub

وب سایت محبوب GitHub  یک منبع کد عالی برای افرادی است که به دنبال توسعه نرم افزار در یک محیط باز و مشترک هستند. GitHub راه دیگری برای دانلود، استفاده و در نهایت مشارکت در پروژه شما فراهم می کند و به شما این اطمینان خاطر و امنیت را می دهد که یک نسخه از پروژه شما را در سرورهای خارجی خود GitHub ذخیره خواهد کرد ، بنابراین شما در صورت ایجاد مشکل برای سیستم خود اطلاعاتتان از دست نخواهد رفت.

با وجود همه چیزهایی که GitHub ارائه می دهد، این ساده ترین منبع برای کسانی که به تازگی شروع به کدنویسی کرده اند نیست. اگر شما به طور کلی کاربر جدید GitHub  هستید یا از کنترل نسخه استفاده می کنید، ابتدا اولین پروژه GitHub خود را ایجاد کنید و اولین کار را بعنوان یک چالش هیجان انگیز شروع کنید.

حتی اگر شما یک فرد کاملا مبتدی باشید که حساب GitHub ندارد، این مقاله شما را به نقطه ای که در آن شما  دارای یک مخزن GitHub  خواهید بود، برای اولین بار متعهد به انجام کار هستید و همه چیز را در محلی آماده برای ادامه توسعه پروژه خود قرار داده اید .

فرایند انجام اولین تغییر شما به GitHub ممکن است طولانی و پیچیده باشد، اما هنگامی که شما محیط زیست را به درستی تنظیم کرده اید، انجام اعمال بعدی بسیار ساده تر است.

جریان کار GitHub

فرایند انجام اولین تغییر شما در GitHub ممکن است طولانی و پیچیده باشد، اما هنگامی که شما تنظیمات  محیط دسترسی  را به درستی تنظیم کنید، انجام اعمال بعدی بسیار ساده تر است.

استفاده از GitHub به معنای دانلود سیستم کنترل نسخه Git و ایجاد دو مخزن است: یکی در وب سایت GitHub و یکی در رایانه شما است. پس از آن، شما  بروی پروژه خود در مخزن محلی کار می کنید، در حالی که به طور مرتب پروزه خود را به مخزن GitHub  ارسال می کنید.

مخزن محلی شما با همتای GitHub خود از طریق Git ارتباط برقرار می کند، بنابراین با دانلود و پیکربندی نرم افزار کنترل نسخه Git شروع می کنیم.

نصب و راه اندازی Git

به لینک http://git-scm.com/downloads سر بزنید و Git را دانلود کنید.

در حالی که Git در حال دانلود است، این فرصتی عالی برای ایجاد یک حساب GitHub است، اگر قبلا انجام نداده اید.

هنگامی که Git دانلود را تمام کردید، باید مشخصات خود را وارد کنید. برنامه Terminal خود را باز کنید (معمولا در پوشه / Applications / Utilities موجود است) و دستور زیر را وارد کنید:

git config -- global user.name "Name"

بعد، به Git بگویید آدرس ایمیل شما باید به آن اضافه شود:

git config -- global user.email "email@example.com"

اگر چه ترفندهای اضافی برای پیکربندی Git وجود دارد (برای مثال شما می توانید از آن برای ذخیره نام کاربری و رمز عبور GitHub خود استفاده کنید تا نیازی به ورود این اطلاعات نباشد)، این فرآیندها برای شروع Git لازم است .

اولین مخزن خود را ایجاد کنید

GitHub هر پروژه را در مخزن آنلاین خود ذخیره می کند، بنابراین گام بعدی ایجاد این مخزن است. مرورگر وب خود را انتخاب کنید، وارد حساب GitHub خود شوید و موارد زیر را انجام دهید:

 در گوشه سمت راست بالا GitHub، روی آیکون '+' کلیک کنید و 'مخزن جدید را انتخاب کنید.

 

نام مخزن خود را وارد کنید و سپس یک توصیف در مورد آن بنویسید.

تصمیم بگیرید که آیا مخزن شما باید عمومی یا خصوصی باشد. در اغلب موارد، شما می خواهید مخزن خود را به طور عمومی باشد، بنابراین دیگران می توانند مشاهده، استفاده و شاید حتی به توسعه آن کمک کنند. مخازن خصوصی تنها برای شما و دیگر افرادی که به مخزن اضافه می کنید، قابل مشاهده است. اگر می خواهید یک مخزن خصوصی ایجاد کنید، باید از یک حساب رایگان، به یک حساب Micro یا بالاتر ارتقا دهید. در زمان نوشتن این مقاله ، برای حساب میکرو 7.00 دلار در هر ماه باید هزینه کنید.

مجوز پروژه خود را با باز کردن منوی کشویی «افزودن مجوز» انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که کدام مجوز برای شما مناسب است، صفحه انتخاب مجوز دارای اطلاعات زیادی در مورد گزینه های متفاوت است.

 

شما متوجه گزینه Initialize this repository with a README' خواهید شد. هر پروژه GitHub به یک فایل README نیاز دارد، زیرا این اولین مکان برای کاربران بالقوه و همکاران  برای دریافت اطلاعات مربوط به پروژه شما است.

 از آنجا که این فایل بسیار مهم است، GitHub پیشنهاد می دهد که آن را به صورت خودکار برای شما ایجاد کند. فقط " Initialize this repository… را انتخاب کنید و GitHub یک فایل README خالی ایجاد می کند، بنابراین همه چیزهایی که باید انجام دهید این است که متن را وارد کنید. به طور معمول، این گزینه را انتخاب کنید، از آنجا که شما هر زمان باید یک فایل README ایجاد کنید. با این حال، ایجاد، اضافه کردن و مرتب سازی فایل README به صورت دستی، مقدمه خوبی در کار GitHub است، بنابراین این دقیقا همان چیزی است که ما در این آموزش انجام می دهیم. بگذارید 'Initialize this مخزن ....' خالی است، اما فقط باید بدانید که زمانی که شما برای ایجاد مخازن بعدی، GitHub می توانید فایل README خود را برای شما تولید کند.

روی "ایجاد مخزن" کلیک کنید. شما در حال حاضر یک مخزن GitHub خالی دارید.

ایجاد و اجرای README.md

به عنوان یک کاربر GitHub، شما بیشتر وقت خود را صرف کار بر روی پروژه خود در مخزن محلی می کنید و کار خود را در فضای مجازی GitHub مربوط به پروژه انجام می دهید. در این بخش، با ایجاد و کار با یک فایل README.md، این گردش کار را برای اولین بار تجربه خواهید کرد. قبل از اینکه شروع کنید، باید یک مخزن کد محلی ایجاد کنید که اساسا فقط یک پوشه است که پروژه شما را ذخیره می کند. برای اهداف این مقاله، از یک پوشه NewRepo در دسکت تاپ من استفاده می کنم، اما شما می توانید از نام دیگر پوشه و مکان دیگر استفاده کنید - فقط باید بدانید که دستورات Git کمی متفاوت خواهند بود.

ترمینال خود را باز کرده و دایرکتوری پیش فرض را تغییر دهید به طوری که به سمت مخزن / پوشه محلی شما اشاره دارد. این باعث می شود که ترمینال به طور خودکار تمام دستورات شما را به پوشه NewRepo اعمال می کند، بدون اینکه مجبورید هر بار آدرس آن را تایپ کنید. برای ایجاد این تغییر، دستور 'cd' ('تغییر دایرکتوری') را اجرا کنید، به دنبال مسیر انبار محلی خود بگردید، به عنوان مثال:

cd /Users/jessica/Desktop/NewRepo

در این مرحله، NewRepo هنوز فقط یک پوشه غیر قابل اعتماد در رایانه شما است. برای تبدیل 'NewRepo' به مخزن محلی، شما باید یک زیرگروه .git ایجاد کنید که حاوی تمام ابرداده های مخزن شما باشد. این ممکن است به نظر پیچیده باشد، اما در واقع با اجرای تنها یک فرمان حاصل می شود:

git init

پوشه "NewRepo" شما در حال حاضر یک مخزن اولیه است که توانایی انتقال مطالب خود را به طور مستقیم به مخزن GitHub دارد. با این حال، شما هنوز به مخزن محلی خود دستور اتصال به GitHub را نداده اید.

 برای اینکه به مخزن محلی خود در مورد این قابلیت GitHub خود بگویید، کد زیر را اجرا کنید:

git remote add origin https://github.com/your_username/repo_name.git

user_name را با نام کاربری GitHub خود و نام repo_name را با  نام مخزنی که می خواهید اعلان های خود را ارسال کنید تکمیل کنید، برای مثال:

git remote add origin https://github.com/JessicaThornsby/newrepo.git

از این نقطه به بعد، مخزن محلی شما به یاد می آورد که کدام GitHub repo نیاز دارد تا هر گونه تغییری که در آن رخ داده را  ارسال کند، بنابراین شما نباید مجددا 'remote add' را اجرا کنید.

در حال حاضر هنوز چیزی برای انجام دادن وجود ندارد، بنابراین گام بعدی ایجاد فایل README شما است:

touch README.md

"Touch" به معنی "create" است، بنابراین اگر شما می خواهید فایل های بیشتری را به پروژه خود اضافه کنید، اکنون زمان مناسب، مثلا:

touch CONTRIBUTING.md

touch LICENSE.md

touch USER GUIDE.md

پوشه 'NewRepo' را بررسی کنید و ببینید فایل README.md ظاهر می شود. این فایل را باز کنید و متن مورد نظر خود را با استفاده از ویرایشگر متن معمولی خود اضافه کنید.

هنگامی که شما آماده انجام کار خود هستید، باید به Git فایل هایی که باید اجرا شوند را معرفی کنید، با استفاده از فرمان git add. هنگامی که شما فایل Git را اضافه میکنید، به Git میگویید که این فایل را به یک منطقه استقرار اضافه کنید، مانند بارکد بارگیری که در آن انتخاب میکنید  که کدام فایلها به GitHub ارسال شوند. تمام فایل های جدید و هر گونه فایل موجود که به روز کرده اید، باید قبل از اینکه بتوانید آنها را به GitHub  متصل کنید، "بایگانی" شوند.

برای تهیه پرونده README، دستور زیر را اجرا کنید:

git add README.md

اگر فایلهای بیشتری را در کنار README.md ایجاد کردید، مطمئن شوید که این فایل نیز اضافه شده است.

هنگامی که شما به Git بگویید که کدام فایل ها در اجرای بعدی باشد، لازم است که حتما آن را انجام دهید:

git commit -m "creating a README.md file''

بخشی از این فرمان git commit توضیحی است، اما بخش دوم به شما اجازه می دهد که Git بداند که یک پیغام گزارشی برای همراهی این دستور (m-) وجود دارد، و پس از آن پیام خود را وارد کند (در این مثال، "ایجاد یک فایل README.md ") یک پیام گزارشی تغییراتی را که در دستور گنجانده شده است را توصیف می کند، که زمانی که یک تغییر خاص رخ داده است  تاریخچه پروژه خود را جستجو کند. اگر شما در حال همکاری در یک پروژه با افراد دیگر هستید، پیغام گذاشتن در پروژه راهی برای مطلع کردن دیگر افراد است.

مرحله نهایی ارسال این مرحله به مخزن GitHub است. همانطور که پروژه خود را توسعه می دهید احتمال دارد شاخه های متعددی ایجاد کنید، اما شما همیشه یک شاخه اصلی یا "master" دارید که نشان دهنده نسخه پایدار پروژه شما است. از آنجاییکه شاخه های زیادی ایجاد نکرده اید، این مرحله بسیار ساده است، زیرا تنها گزینه ی شما برای ارسال کدهای شما به شاخه اصلی است:

git push -u origin master

نام کاربری و رمز عبور GitHub خود را وارد کنید و  Gitفایل README.md را به مخزن GitHub خود منتقل می کند. برای بررسی همه موارد،  مرورگر وب خود را باز کنید و به مخزن GitHub خود بروید - در حال حاضر فایل README.md شما موجود است.

 

مطالعه بیشتر

بدیهی است، GitHub بسیار بیشتر از ایجاد و استفاده از  یک فایل README است!

 اما، اگر شما به دنبال بیشتر هستید، هم اکنون یک جفت مخزن متصل دارید، بنابراین شما برای ساخت پروژه های جدید، با ایجاد و ویرایش فایل ها در NewRepo و اعمال این تغییرات به GitHub میتوانید پروژه های خود رو به پیش ببرید.

 

  برگرفته از :  https://www.developer.com

نظرات

comment pic

نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید...


با ما درارتباط باشید

آدرس:

اصفهان-بلوار آیینه خانه-نرسیده به خیابان جهانگیر قشقایی

شماره تماس

۰۳۱۹۵۰۲۵۵۱۰-۰۳۱۳۶۶۸۸۵۷۵

پست الکترونیکی:

info@dpsoft.ir